• امروز : شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 22 June - 2024
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان :

شرکای اجتماعی مهمترین سرمایه این سازمان و با ارزشترین دارائی آن محسوب می گردند.

  • کد خبر : 4723
  • ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۶:۲۷
شرکای اجتماعی مهمترین سرمایه این سازمان و با ارزشترین دارائی آن محسوب می گردند.
گیل نوین/گیلان بیش از 14 میلیون بیمه شده اصلی بعنوان مهمترین رکن نیروهای مولد کشور ، افزون بر 3 میلیون بازنشسته بمنزله گنجینه ای از خرد و تجربه و حدود 2 میلیون نفر کارآفرین در حکم سرمایه گذاران و گردانندگان چرخهای تولید و صنعت ، در مقام شرکای اجتماعی ، ثروت و دارائی عظیم سازمان تامین اجتماعی محسوب می گردند .

به گزارش گیل نوین/علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان در دیدار با تعدادی از بیمه شدگان و بازنشستگان در روز ملاقات عمومی ، در تشریح برخی تفسیرها و تعبیرها و انتظارات آنها ، با تاکید بر اینکه این سازمان با تکیه بر اصل سه جانبه گرائی و پشتیبانی شرکای اجتماعی خود اداره می گردد اظهار داشت : از منظر عمومی ، دارائی ها و اموال و حساب بانکی و گردش مالی بالا معیاری برای ثروتمند بودن تلقی میگردد ولی همان گونه که ثروت واقعی هر فرد سلامتی ، دوستان و خانواده خوب و بسیاری نعمتهای ارزشمندی است که کمتر به آن توجه میگردد ، دارائی یک سازمان نیز نیروها ، مشتریان و مخاطبین آن می باشند .

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برداشت ناصواب از مفهوم تامین اجتماعی و دامنه گسترده انتزاعی شکل گرفته از آن در ذهن ، سبب مغفول ماندن ماهیت بیمه ای و ارائه تعهدات آن بر پایه محاسبات و قوانین گردیده افزود : نگاه اشتباه حمایتی بودن در بسیاری موارد به این سازمان صورت میگیرد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر سازمان ماهانه بیش از ۲۳۵۰۰ میلیارد تومان تعهدات ارائه مینماید افزود : این رقم تعهداتی بیشتر از بودجه بسیاری وزارتخانه ها و دستگاههاست و این پوشش بدون برخورداری از بودجه دولت و تنها از محل وصول حق بیمه ها محقق میگردد که بدلیل مشکلات اقتصادی بنگاهها و نبودن نقدینگی کافی در برخی ماهها سازمان ناچار به استقراض های بانکی میگردد .

علی حسین نژاد با تبیین این نکته که وزارتخانه ها و ارگان های بزرگ شاید بواسطه نیروهای متخصص و سرمایه های انسانی و تجهیزات از حیث معنوی ثروتمند تلقی گردند ولی واقعیت این است که بسیاری از فعالان در این مجموعه ها خود در زمره مشمولین تامین اجتماعی و عضوی از این خانواده اند .

وی با تاکید بر اینکه از حیث داشتن شرکای اجتماعی مشتمل بر ۱۴ میلیون بیمه شده اصلی بعنوان نیروهای مولد کشور ، بیش از ۳ میلیون بازنشسته بمنزله گنجینه های خرد و تجربه و افزون بر ۲ میلیون نفر کارآفرین که سرمایه گذاران و گردانندگان چرخهای تولید و صنعت این کشور که ارزشمندترین دارایی قلمداد میشوند ، بی تردید سازمان تامین اجتماعی در زمره ثروتمندترین مجموعه های کشور قرار دارد ،افزود : این واقعیت که نیمی از جمعیت ایران سرفراز تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشته و معیشت و امید قشرهای زیادی از جامعه به این سازمان گره خورده است گواهی بر عظمت و بزرگی این سازمان میباشد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با انتقاد از برخی نامهربانی ها و نگاههای اشتباه به این سازمان ، خاطرنشان ساخت : متاسفانه برداشتهای غیرمنطقی و تفسیرهای نادرست و نگاه غیرواقعی به تامین اجتماعی که ناشی از غفلت در ماهیت بیمه ای و محاسباتی آن و بعضاً برخی سوء استفاده ها از تعهدات و قوانین میگردد در سالهای اخیر لطمات زیادی بر پیکره تامین اجتماعی زده است .

علی حسین نژاد این سازمان را متعلق به بیمه شدگان و مستمری بگیران دانسته و اذعان داشت : باید باور داشته باشیم که امانتداری در تامین اجتماعی که بین النسلی و مشاع بودن در آن یک اصل اجتناب ناپذی است الزامی بوده و باید در صیانت منابع آن کوشا باشیم .

خاطر نشان میسازد ، انتظار برخورداری از تعهدات سازمانی ، علیرغم نداشتن شرایط قانونی با نگاهی حمایتی ، همواره یکی از عناوین مطالبات مردمی در ملاقات های عمومی میباشد.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=4723
  • منبع : گیل نوین

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.