• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Sunday - 14 April - 2024

پیشرفت پروژه‌های سفر رئیس جمهور در بنیاد مسکن گیلان به 70 درصد رسید

 • کد خبر : 23876
 • ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۱
پیشرفت پروژه‌های سفر رئیس جمهور در بنیاد مسکن گیلان به 70 درصد رسید
گیل نوین_گیلان: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: متوسط پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور در بهمن‌ماه 1400 به گیلان که در قالب 86 طرح در موضوع تهیه و بازنگری و نیز اجرای طرح های هادی و بهسازی روستایی تعریف شده است به بیش از 70 درصد رسید.

به گزارش گیل نوین/؛به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساتان گیلان، مهندس حامد دائمی گفت: اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در دور نخست سفر رئیس جمهوری یک مصوبه در قالب ۸۶ پروژه با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال داشت که تاکنون از این مبلغ ۶۷۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی (۴۸۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی در سال ۱۴۰۱ و ۱۹۵ میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه در سال ۱۴۰۲ ) تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه اعتبار تخصیص یافته صرف اجرای ۸۶ پروژه شده است، بیان کرد: این طرح ها شامل؛ ۳۶ پروژه تهیه و بازنگری طرح هادی با تخصیص ۵۲۲ میلیارد ریال و ۵۰ پروژه اجرای طرح هادی و بهسازی روستایی با تخصیص ۶۲۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: از این طرح ها ۴۴ پروژه شامل ۲۲ طرح تهیه و بازنگری طرح هادی و ۲۲ پروژه عمرانی اجرای طرح بهسازی روستایی آماده بهره‌برداری است. وی گفت : ۱۱ پروژه اجرای طرح بهسازی روستایی هم تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی، برای تکمیل پروژه‌های بهره‌مند از تخصیص اعتبار مذکور ۳۸۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال (برای پروژه‌های اجرای طرح هادی نیمه تمام) نیاز است.

دائمی برای دور دوم سفر رئیس جمهور به گیلان عنوان کرد: پیشنهاد ما تخصیص و تامین یک هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال مبلغ باقیمانده از اعتبار سفر نخست رئیس جمهور برای تکمیل ۲۵ پروژه باقیمانده است.

وی عنوان کرد: همچنین تلاش بر آن است تا اجرای ۱۲ پروژه جدید بازنگری طرح هادی روستایی و ۵۵ پروژه جدید اجرای طرح هادی و بهسازی روستایی نیز در قالب مصوبه‌ای برای سفر دوم ارائه دهیم.

در دولت سیزدهم ۱۴ هزار و ۷۲۷ جلد سند روستایی صادر شد

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم گفت: از ابتدای این دولت افزون بر۱۴ هزار و ۷۲۷ جلد سند روستایی در ۷۱ روستا و ۲ هزار و ۸۳۹ جلد سند شهری نیز در ۹ شهر گیلان صادر شده است.

دائمی اضافه کرد: در دولت سیزدهم هزار و ۲۸۳ هکتار اراضی ملی در راستای اعمال ماده ۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید عرضه مسکن در اختیار این بنیاد قرار گرفت.

ماده ۴ بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی موظف است با انجام مطالعات امکان ‌سنجی و شناسایی اراضی مستعد توسعه کالبدی روستاها، نسبت به انجام طراحی و تفکیک اراضی واقع در محدوده روستاها اقدام کند.

وی از اجرای طرح هادی ۵۳۱ روستا با اعتبار بیش از هفت هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال طی بیش از ۲ سال گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون تهیه و بازنگری طرح هادی ۳۶۹ روستا با اعتبار بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان عنوان کرد: در قالب طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان و مقاوم سازی خانه‌های روستایی تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی واجد شرایط بصورت خود مالکی شناسایی شده‌اند.

وی افزود: بنیاد مسکن گیلان برای ۱۲ هزار و ۴۶۳ واحد مسکونی نیز معرفی نامه تسهیلات نوسازی و بهسازی به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۱۳ میلیون ریال صادر کرد که از این تعداد چهار هزار و ۱۵۲ واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی سهمیه سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ استان را در مجموع ۹ هزار واحد اعلام و عنوان کرد : ۱۳۰ درصد متقاضیان این طرح شناسایی شده‌اند ضمن آنکه سهمیه در نظر گرفته شده برای استان در سال جاری ۱۱ هزار واحد است.

وی اظهار کرد: بنیاد مسکن در راستای نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر۲۵ هزار نفر و نیز زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تاکنون ۲۴ هکتار زمین در ۱۰ شهر شناسایی کرده‌است.

این طرح در قالب ۱۷ پروژه مسکونی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۳۳ واحد اجرایی می شود و تاکنون مراحل احداث هزار و ۵۲۷ واحد آن آغاز شده است.

دائمی گفت: در راستای طرح محرومیت زدایی و کمک به روستاییان محروم ساکن واحدهای فرسوده، غیرمقاوم و یا افراد فاقد، مسکن بنیاد مسکن استان در قالب طرح شناسایی اقشار کم درآمد روستایی یا انعقاد تفاهمنامه با نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، بسیج مستضعفان و غیره پس از بررسی شرایط متقاضیان در کمیته‌های اجرایی استان چهار هزار و ۶۵۶ خانوار را شناسایی کرد.

وی افزود: تا کنون با پرداخت تسهیلاتی به مبلغ هزار و ۷۵۷ میلیارد و ۲۹۲ میلیون ریال و نیز ۱۱۰ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال کمک بلاعوض، ۵۶۰ تن میلگرد و چهار هزار و ۶۶۹ تن سیمان مصالح رایگان سه هزار و ۷۹ خانوار موفق به بهره برداری از واحدهای مسکونی خود شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته ۵۱ میلیارد و ۷۴۸ میلیون ریال، کمک بلاعوض (نقدی و غیر نقدی) از سوی خیرین نیکوکار استان به منظور تامین مسکن خانواده‌های محروم و نیازمند تامین شد.

وی گفت: همچنین در این دوره از محل کمک‌های بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) در مجموع ۸۵ میلیارد و ۶۶۹ میلیون ریال نیز به منظور کمک به احداث، خرید، تعمیر، تکمیل، تجهیز و رهن و اجاره به ۱۷۰ خانواده محروم شهری و روستایی پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: جهت احداث مسکن در طرح نهضت ملی مسکن نیز ۴۰۲ هکتار زمین در روستاهای استان از طریق توافق با مالکین و اراضی ملی شناسایی شد.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=23876

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.