• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Sunday - 14 April - 2024
با دستور رئیس جمهور؛

پنج طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 8950 میلیارد ریال در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

 • کد خبر : 24068
 • ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵
پنج طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 8950 میلیارد ریال در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد
گیل نوین_گیلان: پنج طرح سرمایه گذاری در این منطقه با دستور دکتر آیت ا... سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور در آیین افتتاح و بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری مناطق آزاد کشور به صورت همزمان افتتاح شد.

به گزارش گیل نوین/؛براین اساس طرح‌های سرمایه‌گذاری که مورد بهره‌برداری قرار گرفت، بخش خصوصی مشغول به فعالیت در نخستین منطقه آزاد شمال کشور هشت هزار و 950 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نموده و زمینه اشتغالزایی برای 550 نفر به صورت مستقیم مهیا شده است.

بنابراین گزارش طرح‌های فوق مشتمل بر افتتاح واحد تولیدی پوشاک با 1000 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و 130 نفر اشتغالزایی، بهره‌برداری از کارخانه تولید مواد غذایی با 2 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای 80 نفر، و شروع به کار رسمی واحد تولید محصولات بهداشتی با 250 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی برای 20 نفر هستند.

از سوی دیگر واحد تولید کابل شبکه‌ای با 200 میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای 20 نفر و یک مجتمع تجاری و خدماتی با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی 300 نفری نیز امروز به طور همزمان با طرح‌های سرمایه‌گذاری و زیرساختی مناطق آزاد کشور افتتاح شد.

گفتنی است هم اکنون در منطقه آزاد انزلی 76 طرح سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی با ارزش 32 هزار(32000) میلیارد تومان در حال تکمیل هستند و طرح‌های زیرساختی سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با اعتبار 10 هزار(10000) میلیارد تومانی در احداث است که از این میان مهمترین طرح ملی در آستانه افتتاح رسمی، اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری است که با بهره‌برداری از آن نه تنها دو دریای شمالی و جنوبی کشورمان به یکدیگر وصل می‌شوند بلکه اصلی‌ترین زیرساخت فعالیت کریدور شمال جنوب تکمیل می‌گردد و فرصت مناسبی برای گسترش مناسبات کشورهای حاشیه دریای کاسپین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با دولتهای جنوبی دریای عمان و خلیج فارس فرآهم می‌شود.

 

 

 

 

 

×

با دستور رییس جمهور؛

پنج طرح سرمایه گذاری به ارزش ۸۹۵۰ میلیارد ریال در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

پنج طرح سرمایه گذاری در این منطقه با دستور دکتر آیت ا… سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور در آیین افتتاح و بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری مناطق آزاد کشور به صورت همزمان افتتاح شد.

به گزارش به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به مناسبت جشن های چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، پنج طرح سرمایه گذاری در این منطقه با دستور دکتر آیت ا… سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور در آیین افتتاح و بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری مناطق آزاد کشور به صورت همزمان افتتاح شد.

براین اساس طرح های سرمایه گذاری که مورد بهره برداری قرار گرفت، بخش خصوصی مشغول به فعالیت در نخستین منطقه آزاد شمال کشور هشت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نموده و زمینه اشتغالزایی برای ۵۵۰ نفر به صورت مستقیم مهیا شده است.

بنابراین گزارش طرح‌های فوق مشتمل بر افتتاح واحد تولیدی پوشاک با ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۱۳۰ نفر اشتغالزایی، بهره برداری از کارخانه تولید مواد غذایی با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۸۰ نفر، و شروع به کار رسمی واحد تولید محصولات بهداشتی با ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای ۲۰ نفر می باشند.

از سوی دیگر واحد تولید کابل شبکه‌ای با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر و یک مجتمع تجاری و خدماتی با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۳۰۰ نفری نیز امروز به طور همزمان با طرح های سرمایه گذاری و زیرساختی مناطق آزاد کشور افتتاح شد.

گفتنی است هم اکنون در منطقه آزاد انزلی ۷۶ طرح سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی با ارزش ۳۲ هزار(۳۲۰۰۰) میلیارد تومان در حال تکمیل می باشند و طرح های زیرساختی سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با اعتبار ۱۰ هزار(۱۰۰۰۰) میلیارد تومانی در احداث می باشد که از این میان مهمترین طرح ملی در آستانه افتتاح رسمی، اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری است که با بهره برداری از آن نه تنها دو دریای شمالی و جنوبی کشورمان به یکدیگر وصل می شوند بلکه اصلی ترین زیرساخت فعالیت کریدور شمال جنوب تکمیل می گردد و فرصت مناسبی برای گسترش مناسبات کشورهای حاشیه دریای کاسپین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با دولتهای جنوبی دریای عمان و خلیج فارس فرآهم می شود.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=24068

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.