• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Friday - 19 April - 2024
توسط اداره کل تامین اجتماعی گیلان لغایت بهمن ماه انجام گرفت :

پرداخت ۱۵۵۰۰ میلیارد تومان تعهدات بیمه ای به بیمه شدگان و مستمری بگیران

 • کد خبر : 24416
 • ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
پرداخت ۱۵۵۰۰ میلیارد تومان تعهدات بیمه ای به بیمه شدگان و مستمری بگیران
گیل نوین_گیلان: در یازده ماهه سپری شده از سالجاری تاکنون بیش از 14800 میلیارد تومان انواع مستمری و 675 میلیارد تومان غرامت و کمک هزینه توسط تامین اجتماعی گیلان در بخش بیمه ای در قالب تعهدات مختلف به جامعه هدف پرداخت شده است .

به گزارش گیل نوین؛به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، بر اساس آخرین آمار منتشره ، این مجموعه در یازده ماهه لغایت بهمن سالجاری مبلغ ۱۴/۵ میلیارد تومان کمک هزینه ازدواج ، ۱۱/۸ میلیارد تومان کمک هزینه کفن و دفن ، ۱۲ میلیارد تومان اروتز و پروتز ، ۳۷ میلیارد تومان کمک هزینه بارداری ( غرامت ایام استراحت زایمان ) و ۶۷/۵ میلیارد تومان غرامت ایام بیماری در قالب انواع تعهدات کوتاه مدت به بیمه شدگان خود پرداخت نموده است .

همچنین در این مدت مبلغ ۵۳۲ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری نیز برای مشمولین این گروه پرداخت گردید .

به استناد این گزارش بزرگترین گروه تعهداتی تامین اجتماعی را پرداخت مستمری ها در سه گروه بازنشستگی ، بازماندگان و ازکارافتادگان تشکیل میدهد که با متوسط رقمی حدود ۱۳۴۵ میلیارد تومان در هر ماه ، لغایت بهمن سالجاری این رقم به بیش از ۱۴۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است .

مجموع تعهدات کوتاه و بلندمدت تامین اجتماعی گیلان در بخش بیمه ای تاکنون به ۱۵۵۰۰ میلیارد تومان در سالجاری رسیده که با احتساب حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان هزینه های بخش درمان به بیش از ۱۸۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد .

خاطر نشان میسازد پیش بینی میگردد با احتساب میزان تعهدات اسفند و پرداخت عیدی مستمری بگیران رقم تعهداتی تامین اجتماعی گیلان در سال ۱۴۰۲ از بیست و یک هزار میلیارد تومان نیز بگذرد .

شایان ذکر است در حال حاضر بیش از یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر از جمعیت استان گیلان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند .

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=24416

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.