• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Sunday - 14 April - 2024
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان :

نهادینه نمودن فرهنگ انجام تکالیف قانونی و الگوسازی از چهره های نمونه از اهداف جشنواره کارفرمایان برتر است

 • کد خبر : 23082
 • ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
نهادینه نمودن فرهنگ انجام تکالیف قانونی و الگوسازی از چهره های نمونه از اهداف جشنواره کارفرمایان برتر است
گیل نوین_گیلان: در آئین تجلیل از کارفرمایان برتر ، با تشریح اهداف و فرایند این جشنواره بر اساس شاخص های بیمه ای ، ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار ، تقویت و توسعه تعاملات دوسویه ، تغییر نگرش جامعه کارفرمایی نسبت به کارکردها و ماموریتهای سازمان و افزایش رضایتمندی و الگوسازی از چهره های نمونه را از اهداف این اقدام برشمرد .

به گزارش گیل نوین/؛به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی گیلان ، کیوان مرتضوی در آئین تجلیل از کارفرمایان برتر گفت:سازمان تامین اجتماعی بزرگترین و گسترده ترین مجموعه بیمه گر کشور است که امر پوشش های بیمه ای را در ساختار نظام تامین اجتماعی برعهده دارد و کارفرمایان از ارکان اصلی و به تعبیری ستون و قاعده مثلث شرکای اجتماعی سازمان را تشکیل میدهند که با سرمایه گذاری و کارآفرینی علاوه بر تاثیرگذاری و نقش آفرینی مستقیم در گردش چرخهای اقتصادی کشور ، در واقع عاملی برای اشتغال و تامین معیشت بخش قابل توجهی از جامعه در گروههای تولیدی ، صنعتی ، صنفی و …. هستند.

وی افزود : سازمان تامین اجتماعی با تکیه بر این اصل و باور بر این نکته که تقویت تعاملات ، شفاف سازی و افزایش اعتماد سازی در بین شرکا از نیازها و الزامات توسعه ای آن میباشد همواره تلاش داشته تا در حرکتهای سازنده خود به سوی اعتلاء و رونق بیش از پیش با همسوئی و حمایت از عرصه های مختلف در جهت نیل به اهداف گام بردارد و در این راستا اقدامات و فعالیت های متعددی انجام شده است که جشنواره کارفرمایان برتر یکی از آنهاست .

وی اجرای نشست های تعاملاتی دوره ای ، تحکیم روابط و بهره گیری ازظرفیت تشکلهای کارفرمایی برای بهبود مناسبات ، اجرای دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و آگاهی بخشی ، اجرای میزهای خدمت در شهرک های صنعتی ، انجام مشاوره های بیمه ای با توانمندی کارشناسان تخصصی را از جمله دیگر فعالیت های این بخش برشمرده و شناسایی کارفرمایانی که با انجام تکالیف قانونی ، در صیانت از جامعه کارگری تلاش مینمایند را نیز از دیگر اقدامات برای ایجاد انگیزه و رضایتمندی در این قشر برشمرد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان همچنین اذعان داشت : از عمده ترین اهداف برگزاری جشنواره کارفرمایان برتر که در سه سطح شهرستانی ، استانی و ملی انجام میپذیرد میتوان به ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار ، تقویت و توسعه تعاملات دوسویه و اثربخش ، تغییر نگرش جامعه کارفرمایی نسبت به کارکردها و ماموریتهای سازمان ، افزایش رضایتمندی تشکلها و صاحبان بنگاههای اقتصادی و از همه مهمتر الگوسازی از کارفرمایان نمونه و فعال در جامعه به عنوان اسوه و چهره ای برتر و موفق با تکیه بر رعایت قوانین و تکالیف و تعهدات اشاره نمود .

وی افزود : در جشنواره سالجاری که در چهار سطح بر اساس تعداد بیمه شدگان هر مجموعه انجام گرفت در قسمت شهرستانی تعداد ۱۴۰ کارفرما از سوی شعب استان شناسایی و معرفی گردیده و در کمیته استانی با تطبیق و ارزیابی به استناد شاخص هایی همچون ارسال لیست کامل و به موقع با دستمزد واقعی ، نداشتن بدهی معوق ، استفاده از بسترهای غیرحضوری ، نداشتن حوادث ناشی از کار به دلیل قصور کارفرما ، نداشتن آراء ماده ۱۴۸ قانون کار ، افزایش سطح اشتغال و تعداد بیمه شدگان ، تکیه بر تولید ملی و …. تعداد ۱۰ نفر از کارفرمایان به عنوان چهره برتر استانی برگزیده گردیدند .

شایان ذکر است بر اساس مفاد دستورالعمل و شیوه نامه جشنواره ، در کل کشور مقرر شد تا ۲۰۰ کارفرما در سطح استانی معرفی شوند که سهم گیلان ۸ نفر بود ولی با هماهنگی انجام شده با ستاد و حسب تصمیم کمیته استانی این تعداد به ۱۰ نفر افزایش یافت.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=23082

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.