• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
سرپرست سازمان تامین اجتماعی

عدالت در همه حوزه‌ها مهم است ولی در عرصه سلامت و درمان اهمیتی مضاعف دارد.

  • کد خبر : 3015
  • ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
عدالت در همه حوزه‌ها مهم است ولی در عرصه سلامت و درمان اهمیتی مضاعف دارد.
رشت/گیل نوین در نشستی با حضور سرپرست سازمان تامین اجتماعی و مدیران حوزه درمان ، سیاستها و برنامه های راهبردی و خط مشی های این بخش مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گیل نوین/دکتر میرهاشم موسوی در جلسه‌ای با مدیران حوزه معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پاسداری از سلامت مردم و بیمه شدگان بر عهده همکاران حوزه درمان است و از زحمات همکاران این بخش تشکر می‌کنیم و به روح شهدای سلامت کشور به ویژه شهدای سازمان تامین اجتماعی درود می‌فرستیم.
وی ارتقا و تحول در حوزه درمان تأمین اجتماعی را یکی از اولویت‌های این سازمان ذکر کرد و افزود: مهمترین خدمتی که سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش ارائه می‌دهد و برای همه مردم اهمیت ویژه دارد، حوزه درمان است و باید برنامه‌های این حوزه را بیش از گذشته جلو ببریم و خدمات را ارتقا دهیم.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی راهبردی در این سازمان گفت: هیچ برنامه‌ای را بدون رویکرد برنامه‌ریزی راهبردی جلو نمی‌بریم و برنامه‌محوری در همه حوزه‌ها از اولویت های ما خواهد بود. باید بدانیم در هر حوزه در چه شرایطی هستیم و باید به کجا برسیم و شاخصها و اهدافی که باید به آن برسیم را مدون می‌کنیم.
موسوی ایجاد تحول را مستلزم فراهم شدن شرایط و الزامات دانست و اظهار داشت: آنچه همواره باید مورد توجه قرار گیرد این است گه تحول نیازمند هماهنگی بین بخشی است و باید در همه حوزه‌های عملکرد سازمان به دنبال هماهنگی و هم‌افزایی باشیم.
وی ادامه داد: باید وجه مشترک بخش‌های مختلف سازمان را مورد توجه قرار دهیم و همه مجموعه سازمان تامین اجتماعی باید به یک واحد منسجم برای تحقق اهداف و وظایف سازمانی تبدیل شود.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بخش عمده نیروی انسانی این سازمان در حوزه درمان مشغول به خدمت هستند، گفت: در حوزه درمان منابع انسانی اهمیت مضاعف دارد و برآورده شدن مطالبات این عزیزان را باید مورد توجه قرار دهیم و برای افزایش رضایتمندی همکاران حوزه درمان اقدام خواهیم کرد.
موسوی دفاع از منافع بیمه شدگان تأمین اجتماعی را یک وظیفه برشمرد و تأکید کرد: منافع سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان این است که بهترین خدمت با بهترین کیفیت و با استانداردهای لازم به مردم ارائه شود.
وی با تأکید بر تفویض اختیارات لازم به مدیران حوزه درمان تأمین اجتماعی گفت: مدیران تأمین اجتماعی متناسب با مسئولیت‌های خود اختیارات لازم را خواهند داشت هر اختیاری که موجب بهبود عملکرد شود، را به مدیران تفویض می‌کنیم.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، نظارت و ارزیابی دقیق ادارات کل و مدیریت‌های درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و اظهار داشت: الگوی مشخصی برای انتصاب مدیران باید داشته باشیم و صلاحیتهای عمومی و تخصصی مدیران را به درستی شناسایی کنیم. معاونت درمان باید مدیران حوزه درمان استان‌ها را براساس شاخص‌های دقیق رتبه‌بندی و مشخص کند که کدام مدیران با برنامه‌ها و سیاست‌های کلان سازمان هماهنگی بیشتری دارد.
موسوی برلزوم طراحی الگوی ارائه خدمات درمانی در سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد و افزود: خرید خدمات راهبردی بهترین الگو برای حوزه درمان تامین اجتماعی خواهد بود و ما بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در اختیار جامعه شریف بیمه شدگان و بازنشستگان قرار می دهیم.
وی توسعه عادلانه خدمات درمانی را از دیگر شاخص‌های دارای اهمیت ویژه برشمرد و گفت: عدالت در همه حوزه‌ها مهم است و در عرصه سلامت اهمیت مضاعف دارد. برقراری عدالت در حوزه سلامت باید در صدر اولویت‌ها قرار گیرد و توسعه خدمات باید با اولویت مناطق محروم انجام شود

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=3015
  • منبع : گیل نوین

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.