• امروز : دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 July - 2024

رشد ۹ درصدی بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی آستانه اشرفیه در سالجاری

  • کد خبر : 4258
  • ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
رشد ۹ درصدی بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی آستانه اشرفیه در سالجاری
گیل نوین/گیلان افزون بر 4000 نفر مستمری بگیر و قریب به 9800 بیمه شده اصلی به اتفاق افراد تبعی خود از خدمات و تعهدات تامین اجتماعی در شهر آستانه اشرفیه برخوردار می باشند.

 

به گزارش گیل نوین/ صادق پردل رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه با اعلام این خبر ، افزود : قریب به نیمی از ۹۷۳۹ نفر بیمه شدگان اصلی تحت پوشش در این شعبه را بیمه شدگان مشمول قانون کار در گروه اجباری با جمعیتی معادل ۴۷۸۴ نفر تشکیل میدهند .

وی با بیان اینکه بیش از ۲۵ درصد بیمه شدگان اصلی با جمعیتی افزون بر ۲۴۸۰ نفر را بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد تشکیل میدهند اظهار داشت : ۹۸۰ کارگر ساختمانی ، ۲۳۷ قالیباف و فعال صنایع دستی و افزون بر ۸۱۰ نفر راننده از دیگر بیمه شدگان تحت پوشش در این شعبه میباشند .

رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه در نیمه اول امسال ماهانه ۱۷۵ مقرری بگیر بیمه بیکاری از این تعهد استفاده نموده اند خاطر نشان ساخت : بیش از ۱۳۰۰۰ نفر از افراد تحت تکفل بیمه شدگان منطقه نیز به تبعیت از بیمه شده اصلی از پوشش های مربوطه برخوردار هستند .

صادق پردل در ادامه با تاکید بر اینکه این آمار صرفا ً مربوط به شعبه آستانه اشرفیه بوده و با احتساب جمعیت تحت پوشش در بندرکیاشهر ، تعداد بیمه شدگان اصلی شهرستان به حدود ۱۴۰۰۰ نفر میرسد افزود : در مجموع قریب به ۴۳۵۰۰ نفر از جمعیت شهرستان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارد که از این تعداد ، نزدیک به ۳۰۰۰۰ نفر مربوط به آستانه اشرفیه و بقیه در حوزه بندرکیاشهر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳۴۰ پرونده مستمری در این شعبه فعال است اذعان داشت : در مجموع افزون بر ۴۰۰۰ نفر مستمری بگیر از تعهدات بلندمدت تامین اجتماعی در آستانه اشرفیه استفاده مینمایند که بازنشستگان با ۲۳۰۰ نفر بیشترین گروه را داشته و بازماندگان نیز با بیش از ۱۵۵۰ نفر در قالب ۸۷۵ پرونده فوتی در ردیف دوم قرار دارند .

رئیس تامین اجتماعی شعبه آستانه اشرفیه با اشاره به وجود ۱۶۸ مستمری بگیر ازکارافتاده تحت پوشش ، افزود : تعداد بازنشستگان با افزایش ۱۹۳ نفر در پنج ماهه اول امسال از رشد ۹ درصدی برخوردار بوده است و بازماندگان و ازکارافتادگان نیز به ترتیب ۵ و ۱۴ درصد افزایش یافته اند.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=4258
  • منبع : گیل نوین

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.