• امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024
در پنج ماهه لغایت مردادماه سالجاری صورت گرفت :

تشکیل ۵۰ فقره پرونده مستمری جدید در تامین اجتماعی کوچصفهان

  • کد خبر : 3898
  • ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
تشکیل ۵۰ فقره پرونده مستمری جدید در تامین اجتماعی کوچصفهان
رشت/گیل نوین در گزارشی از سوی رئیس تامین اجتماعی کوچصفهان ، آخرین وضعیت آماری جامعه تحت پوشش و استقبال شهروندان از خدمات غیر حضوری تشریح گردید .

به گزارش گیل نوین/ فیض اله نظری رئیس تامین اجتماعی شعبه کوچصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۴۴ نفر بیمه شده اجباری و ۱۹۶ مقرری بگیر بیمه بیکاری یعنی ۶۳/۷ درصد از جمعیت ۸۱۵۹ نفری بیمه شدگان اصلی منطقه را مشمولین قانون کار تشکیل میدهند افزود : بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد با ۱۶۸۰ نفر و سهمی ۲۰/۶ درصدی در رده بعدی قرار داشته و کارگران ساختمانی ، رانندگان و بافندگان و فعالان صنایع دستی با افزون بر ۱۲۰۰ نفر سهمی ۱۵ درصدی از جامعه بیمه شدگان اصلی تحت پوشش را شامل میگردند .

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۹۰۳ پرونده مستمری در این شعبه فعال میباشد از پرداخت تعهدات بلندمدت به ۳۴۳۶ مستمری بگیر خبر داده و اظهار داشت : این گروه دربرگیرنده ۲۰۳۱ نفر بازنشسته ، ۱۲۳ نفر ازکارافتاده و ۱۲۸۲ نفر بازمانده میباشد .

رئیستامین اجتماعی شعبه کوچصفهان با تاکید بر اینکه وجود ۷۴۹ پرونده فوتی و ۱۲۸۲ مستمری بگیر بازمانده در این گروه بیانگر این است که افزون بر ۴۰۰ پرونده این حوزه دارای دو یا چند مستمری بگیر است خاطر نشان ساخت : در پنج ماهه اول امسال لغایت مردادماه ، ۵۰ فقره پرونده جدید مستمری در شعبه تشکیل گردیده است .

فیض اله نظری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بخش خدمات غیرحضوری و اینترنتی سازمان نیز شاهد روند مثبت و رو به رشدی از استقبال مخاطبان هستیم اذعان نمود : در نیمه اول سالجاری کارفرمایان محدوده عمل این شعبه تعداد ۷۸۵۰ لیست حق بیمه کارگاهی را بصورت اینترنتی ارسال نموده و همچنین ۹ فقره اقساط بدهی و پرداخت ۸۵ قسط توسط این گروه از شرکای اجتماعی به شکل الکترونیکی انجام شده است .

وی خاطر نشان ساخت بیش از ۲۰ هزار فیش حق بیمه در گروههای مختلف بیمه شدگان مشاغل آزاد و اختیاری نیز در این مدت بصورت اینترنتی اخذ گردیده است .

رئیس تامین اجتماعی شعبه کوچصفهان در این گزارش از تعداد ۱۵ مورد درخواست برقراری مستمری بازماندگان در کنار ثبت ۳۶ فقره شماره حساب بانکی جهت دریافت تعهدات ، تکمیل ۱۲ مورد تعهدنامه فرزندان اناث ، ثبت ۲۷۹ مورد بیمه شده تبعی  درخواست ۶۹ فقره کمک هزینه اروتز و پروتز ، ۲۷ مورد کمک هزینه ازدواج ، ۱۴ فقره بررسی کفالت و ۳۳ مورد درخواست کمک هزینه کفن و دفن بصورت غیرحضوری و از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سازمان خبر داد .

شایان ذکر است با افزایش بیش از ۶۰۰ نفر ( بیمه شده ، مستمری بگیر و افراد تبعی آنها ) در پنج ماهه اول امسال ، جمعیت افراد تحت پوشش شعبه کوچصفهان به ۲۴۹۰۰ نفر رسیده است.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=3898
  • منبع : گیل نوین

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.