• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Sunday - 25 February - 2024
در پنج ماهه لغایت مردادماه سالجاری صورت گرفت :

تشکیل 50 فقره پرونده مستمری جدید در تامین اجتماعی کوچصفهان

  • کد خبر : 3898
  • ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
تشکیل 50 فقره پرونده مستمری جدید در تامین اجتماعی کوچصفهان
رشت/گیل نوین در گزارشی از سوی رئیس تامین اجتماعی کوچصفهان ، آخرین وضعیت آماری جامعه تحت پوشش و استقبال شهروندان از خدمات غیر حضوری تشریح گردید .

به گزارش گیل نوین/ فیض اله نظری رئیس تامین اجتماعی شعبه کوچصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 5044 نفر بیمه شده اجباری و 196 مقرری بگیر بیمه بیکاری یعنی 63/7 درصد از جمعیت 8159 نفری بیمه شدگان اصلی منطقه را مشمولین قانون کار تشکیل میدهند افزود : بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد با 1680 نفر و سهمی 20/6 درصدی در رده بعدی قرار داشته و کارگران ساختمانی ، رانندگان و بافندگان و فعالان صنایع دستی با افزون بر 1200 نفر سهمی 15 درصدی از جامعه بیمه شدگان اصلی تحت پوشش را شامل میگردند .

وی با اشاره به اینکه تعداد 2903 پرونده مستمری در این شعبه فعال میباشد از پرداخت تعهدات بلندمدت به 3436 مستمری بگیر خبر داده و اظهار داشت : این گروه دربرگیرنده 2031 نفر بازنشسته ، 123 نفر ازکارافتاده و 1282 نفر بازمانده میباشد .

رئیستامین اجتماعی شعبه کوچصفهان با تاکید بر اینکه وجود 749 پرونده فوتی و 1282 مستمری بگیر بازمانده در این گروه بیانگر این است که افزون بر 400 پرونده این حوزه دارای دو یا چند مستمری بگیر است خاطر نشان ساخت : در پنج ماهه اول امسال لغایت مردادماه ، 50 فقره پرونده جدید مستمری در شعبه تشکیل گردیده است .

فیض اله نظری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بخش خدمات غیرحضوری و اینترنتی سازمان نیز شاهد روند مثبت و رو به رشدی از استقبال مخاطبان هستیم اذعان نمود : در نیمه اول سالجاری کارفرمایان محدوده عمل این شعبه تعداد 7850 لیست حق بیمه کارگاهی را بصورت اینترنتی ارسال نموده و همچنین 9 فقره اقساط بدهی و پرداخت 85 قسط توسط این گروه از شرکای اجتماعی به شکل الکترونیکی انجام شده است .

وی خاطر نشان ساخت بیش از 20 هزار فیش حق بیمه در گروههای مختلف بیمه شدگان مشاغل آزاد و اختیاری نیز در این مدت بصورت اینترنتی اخذ گردیده است .

رئیس تامین اجتماعی شعبه کوچصفهان در این گزارش از تعداد 15 مورد درخواست برقراری مستمری بازماندگان در کنار ثبت 36 فقره شماره حساب بانکی جهت دریافت تعهدات ، تکمیل 12 مورد تعهدنامه فرزندان اناث ، ثبت 279 مورد بیمه شده تبعی  درخواست 69 فقره کمک هزینه اروتز و پروتز ، 27 مورد کمک هزینه ازدواج ، 14 فقره بررسی کفالت و 33 مورد درخواست کمک هزینه کفن و دفن بصورت غیرحضوری و از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سازمان خبر داد .

شایان ذکر است با افزایش بیش از 600 نفر ( بیمه شده ، مستمری بگیر و افراد تبعی آنها ) در پنج ماهه اول امسال ، جمعیت افراد تحت پوشش شعبه کوچصفهان به 24900 نفر رسیده است.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=3898
  • منبع : گیل نوین

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.