• امروز : چهارشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : Wednesday - 19 June - 2024

بازدید رئیس و اعضای شورا بهمراه شهردار رشت از راه آهن رشت

 • کد خبر : 22396
 • ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۷
بازدید رئیس و اعضای شورا بهمراه شهردار رشت از راه آهن رشت
گیل نوین_گیلان ظهر امروز رئیس ، اعضای شورا و شهردار رشت از راه آهن رشت بازدید کردند.

به گزارش گیل نوین/به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز به همراه جمعی از اعضای شورا و شهردار رشت در دیدار با مدیر کل راه آهن گیلان اظهار کرد: راه آهن یکی از زیر ساخت های گردشگری است و داشتن چنین زیر ساخت هایی برای جذب گردشگران بسیار حائز اهمیت است.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه امیدواریم با اجرای چنین پروژه هایی شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان و گردشگران در حوزه حمل و نقل باشیم افزود:

با توجه به اینکه در سال ۱۲۷۶ رشت در مسیر پیربازار دارای راه آهن بود و نخستین راه آهن شمال به جنوب کشور در سال ۱۳۱۳ احداث و راه اندازی شد ، پس از گذشت حدود ۱۲۰ سال در سال ۹۷ راه آهن رشت به بهره برداری رسید که این نشان دهنده مظلومیت رشت و استان گیلان است.

وی با تاکید به اینکه متاسفانه نگاه درستی نسبت به شهر رشت و استان گیلان در برخی از مسئولین وجود ندارد تصریح کرد: البته در این دوره شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی از جمله اختصاص اعتباراتی به منطور رفع مشکل چندین ساله زباله سراوان و… هستیم که امیدوار کننده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه یکی از دلایل استقبال از راه آهن به واسطه ایمنی سفر است افزود: رشت یک شهر گردشگری است که دارای پتانسیل های طبیعی و خدادادی فراوانی است و امیدواریم با توسعه چنین زیر ساخت هایی بتوانیم شاهد جذب بیشتر گردشگر و متعاقب آن اشتغالزایی و رونق اقتصادی باشیم.

کارگرنیا با تاکید به اینکه نباید به راه آهن به عنوان مجموعه ای خارج از محدوده رشت نگاه شود افزود: شورای رشت در این باره از هیچ مساعدتی مضایقه نمی کند و این مهم می تواند زیر ساختی بسیار تاثیر گذار در توسعه گردشگری باشد .

کاهش قیمت بلیط راه آهن برای اقشار آسیب پذیر

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه راه آهن شاخص رفاه و توسعه یافتگی است اظهار کرد: بحث اقتصاد گردشگری با راه آهن نیز محقق می شود و وقتی تقاضای بیش از انتظار مردمان این خطه برای استفاده از خطوط راه آهن مشاهده می شود انتظار می رود در قیمت بلیط راه آهن برای اقشار آسیب پذیر تعدیل قیمت در نظر گرفته شود.

سید شمس شفیعی با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۳ کشور در حال تدوین است افزود: انتظار داریم برای احداث خطوط راه آهن جدید در استان پیشنهاد ها و طرح های لازم به نمایندگان مجلس ارائه شود.

مردم رشت از پیشرفت و توسعه استقبال می کنند

محسن سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مردمان رشت و گیلان همواره از پیشرفت و توسعه استقبال می کنند اظهار کرد: حضور گردشگران موجب رونق اقتصادی می شود و توسعه خطوط حمل و نقل زیر ساخت اساسی برای تحقق این مهم است.

رقم خوردن اتفاقات خوب با اتصال راه آهن شمال به جنوب

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه یکی از مصادیق توسعه، حمل و نقل است اظهار کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه آهن در بسیاری از شهرهای کشور اجرایی شد و راه آهن می تواند پیوندی برای شاخص های اقتصادی باشد .

مسعود عباس نژاد با بیان اینکه یکی از شاخص های توسعه کشورهای پیشرفته راه آهن است افزود: کشور ژاپن که در توسعه و پیشرفت زبانزد است از خطوط راه آهن بسیار خوبی برخوردار است.

وی با ابراز خوشحالی از استقبال مردمان رشت و گیلان در استفاده از خطوط راه آهن بیان کرد: ما امیدواریم با اتصال خطوط راه آهن شمال به جنوب اتفاقات خوبی در حوزه تبادلات اقتصادی رقم بخورد و این منطقه به یک منطقه استراتژیک تبدیل می شود.

نصب تابلوهای راهنمای مختص راه آهن

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در مسیر رسیدن به راه آهن از سمت رشت بایر اقداماتی انجام شود اظهار کرد: وضعیت روشنایی و ترمیم آسفالت این مسیر باید مورد توجه باشد و البته در مسیر منتهی به مدرسه استعدادهای درخشان به لحاظ آسفالت و … اقدامات خوبی انجام شده است.

نادر حسینی با بیان اینکه تابلوهای راهنما به سمت راه آهن باید افزایش پیدا کند افزود: پیشنهاد می کنم در دو کیلومتر منتهی به مسیر راه آهن تابلوهای تبلیغاتی با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های رشت نصب شود.

اتصال خطوط راه آهن آورده های فراوانی برای رست دارد

شهردار رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در زمانی که در دفتر فنی استانداری گیلان بودم شاهد انجام اقدامات فنی و کلنگ زنی این مجموعه بودم اظهار کرد: این موضوع موجب شده که نسبت به این مجموعه تعلق خاطر داشته باشم.

رحیم شوقی با بیان اینکه لحظه به لحظه اجرای پروژه خطوط راه آهن برای ما موجب غرور بود افزود: از تمامی دست اندرکاران خطوط راهآهن رشت کمال تشکر دارم و استقبالی که از سوی مردم رشت و گیلان انجام می شود برای ما رضایتبخش است.

وی با تاکید به اقتصاد راه آهن تصریح کرد: ان شاا بتوانیم شاهد افتتاح هر چه سریعتر خطوط دیگر راه آهن و اتصال به کاسپین و آستارا باشیم.

شوقی با بیان اینکه اتصال خطوط راه آهن به آستارا آورده های فراوانی برای شهر رشت و استان گیلان دارد گفت: این خطوط در اتصال آسیای میانه بسیار تاثیرگذار است.

استقبال خوب مردم رشت و گیلان از حمل و نقل ریلی

مدیر کل راه آهن گیلان در این دیدار با قدردانی از حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت در بازدید از راه آهن گیلان اظهار کرد: مطالعات نشان دهنده آن است که تقاضای سفر از گیلان به بسیاری از دیگر شهرهای کشور وجود دارد و قصد داریم قطار کانکتی راه اندازی کنیم.

غلامحسین ولدی با بیان اینکه تقسیمات راه آهن فرا استانی است افزود: تقریبا ۲۳ استان کشور به شبکه ریلی متصل هستند و منطقه شمال دو که حوزه استحفاظی ما است از بخشی از استان البرز آغاز و در بخش هایی از انزلی و.. نیز عبور می کند.

وی به پیدایش راه آهن در گیلان اشاره کرد و گفت : استان گیلان در اسفند سال ۹۷ صاحب راه آهن شد و از همان زمان نیز بهره برداری آغاز شد و به شهرهایی از جمله مشهد مقدس و.. حرکت قطار انجام می شود و استقبال فراوانی از این شیوه حمل و نقل در گیلان مشاهده می شود.

مدیرکل راه آهن گیلان با اشاره به اینکه در برخی از شهرهای کشور این استقبال مشاهده نمی شود تصریح کرد: استقبال از راه آهن در گیلان بالای صد در صد است و این در حالی است که این حمل و نقل از قیمت ارزانی برخوردار نیست و یقینا این استقبال نشان دهنده رضایت مردم از این فعالیت است.

وی با بیان اینکه تقاضا داریم تابلوهای راهنمای نشان دهنده ایستگاه راه آهن در شهر بیشتر نصب شود افزود: این اقدام می تواند بسیار راهگشا باشد و همچنین با اینکه اطلاع داریم که راه آهن خارج از محدوده شهر رشت است انتظار داریم در صورت امکان نسبت به جمع آوری زباله در این محدوده توجه بیشتری معطوف شود.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=22396

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.