• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Tuesday - 28 November - 2023

اقتدار زن مسلمان ایرانی به دور از هیاهوی ابزاری زنانگی

 • کد خبر : 15410
 • ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰
اقتدار زن مسلمان ایرانی به دور از هیاهوی ابزاری زنانگی
گیل نوین_گیلان دنیا با تورقی بر تاریخ فهمید که زن مسلمان ایرانی زن میدان است نه ابزار میدان! فرمانده میدان است نه بازیچه میدان! شیرزن میدان است نه سپرانسانی مردان!

یادداشت:
به گزارش گیل نوین/به نقل فارس محدثه فردی فعال فرهنگی رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: میلاد حضرت زهرا (س) بانوی بزرگ اسلام و الگوی کامل زنان مسلمان جهان که به درستی روز مادر و روز زن نام گرفت، بهانه‌ای است برای پاسداشت بانوانی که این روزها ابزاری شده بودند برای زیاده‌ خواهانی که میل استعمارشان گوش فلک را کر کرده و به خیال خام خود در پی سواستفاده ابزاری از زنان و بانوان دنبال پایین آوردن پرچم سه رنگی بودند که منقش به نام «الله» با جانفشانی فرزندان این مرز و بوم در آسمان عالم چشم نوازی می‌کند.
بی‌خردان خیال کرده‌اند زنان ایرانی را هم می‌توانند مانند زنان غربی از جایگاه حقیقی انسانی تنزل دهند و به عنوان ابزار سیاسی، اجتماعی و بردگی جسمی و جنسی به حقارت محکوم کنند، انگار یادشان رفته که تاریخ این مرز پر گوهر چه زنان اندیشمندی را با هویتی مستقل از زنانگی غربی به تاریخ هدیه داده است، زنانی که هم مادر بودند و هم همسر و هم همچون نگین درخشان در آسمان خوش رنگ ایرانِ سربلند همچون خورشید درخشیدند و انگشت حیرت را بر دهان یاوه‌گویانی گذاشتند که با گزافه‌گویی می‌خواستند زن ایرانی را محدود در پستوهای خانه معرفی کنند.
تاریخ با ریشخندی به این بی‌خردان میگوید، کمی تورق بر تاریخ حماقتتان را بر ملا میکند، آیا ندیدید بانویی از تبار زهرائیان با تاسی از دخت مولای متقیان بیرق قیام علیه باطل را چنان زنانه به دوش کشید که هیچ مردی را یارای چنین قدرتی نبود و نیست؟! او که لحظه لحظه عمرش مملو از تلاش بود و مجاهدت، بعد از مادری برای فرزندانش، بیرق مادری انقلاب را بلند کرد و آنگاه که فرمانده سپاه استان همدان شد، به دور از هیاهوی ابزار پندارانِ زنان، چنان مثل شیر می‌غرید که کومله و ضدانقلاب را به تنگ آورده بود، درست زمانی که «بانو مرضیه‌حدیدچی دباغ» مدیریت یک نهاد مهم نظامی را در یکی از استان‌های ملتهب و در حساس‌ترین برهه تاریخی برعهده گرفته‌بود دنیا فهمید که او زن میدان است نه ابزار میدان! او فرمانده میدان است نه بازیچه میدان! او شیرزن میدان است نه سپرانسانی مردان!
آیا نمی‌بینند اقتدار زنان ایرانی در میادین مختلف سیاسی، ورزشی، اجتماعی، علمی و دانشگاهی را که چگونه به دور از هیاهوی ابزاری زنانگی، چنان خوش می‌درخشند که پتک محکمی شده‌اند بر سر یاوه گویانی که با ژست‌های روشنفکری، دگر اندیشی را بر حق‌ اندیشی ترجیح داده‌اند.
القصه! امروز روز زن مسلمان ایرانی‌ است، زنانی که با اولویت مادری برای فرزندان، همسری در خانه اما با «هویتی مستقل از زنانگی» با اتکا به تخصص، حرفه، مهارت، در میادین مختلف اجتماعی چنان می‌درخشند که صدای زوزه قداره‌کشان را درآورده و تمام برنامه‌های مدون جهانی زیاده خواهان که با هزینه‌های گزاف پیش‌بینی شده را برملا کرده و از بین برده‌اند، آری! این است مقام زن مسلمانی ایرانی که یک تنه در مقابل جنگ جهانی به نام زنان، با قدرت و همت و عزت و اقتدار ایستاده‌اند و با عفت و نجابت و مهارت و ایثار از مرزهای فرهنگی و تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع می‌کنند، آری این است جایگاه زن در جمهوری اسلامی ایران.

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=15410

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.