• امروز : دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 15 July - 2024
مهندس بیدی معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق گیلان

افزایش ۷درصدی تعرفه های برق

  • کد خبر : 1738
  • ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
افزایش ۷درصدی تعرفه های برق
مهندس بیدی به منظور تنویر افکار عمومی و در پاسخ به پیگیری اصحاب رسانه در خصوص افزایش هزینه برق مصرفی برحسب وظیفه و در راستای پاسخگویی به مشترکین نحوه محاسبه بهای مصرفی برق مشترکین را شرح داد.

به گزارش پایگاه خبری گیل نوین/ به نقل از روابط عمومی توزیع برق استان گیلان مهندس بیدی معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق گیلان گفت: تعرفه های برق و شرایط عمومی آنها وفق مقررات مندرج در مصوبه های هیئت محترم وزیران ملاک و مبنای قطعی و بلافصل محاسبه بهای برق مصرفی مشترکین بوده و این شرکت نیز مکلف به رعایت مفاد مصوبه یاد شده می باشد .

بیدی گفت: وفق مفاد مندرج در مصوبه های فوق الاشاره تمامی مشترکان خانگی در استان گیلان با توجه به شرایط خاص اقلیمی آب و هوایی از تاریخ۱۵خرداد تا تاریخ ۱۵ شهریور با تعرفه گرمسیری نوع ۴، که نرخ ارزانتری نسبت به روزهای عادی است محاسبه میگردد.

وی در خصوص افزایش نرخ برق از اول اردیبهشت سال جاری بیان داشت : مشترکین با رعایت الگوی مصرف خانگی مشمول افزایش ۷ درصد نسبت به سال گذشته و مشترکین پر مصرف با مصرف ببش از الگوی مصرف علاوه بر ۷درصد ، مشمول افزایش ۱۶ درصدی نیز می گردند.

بیدی افزود: الگوی مصرف در ماههای تابستان۴۰۰کیلووات ساعت در ماه و در ماههای غیرگرم ۲۰۰کیلووات ساعت در ماه میباشد .
شایان ذکر است که در ماههای تیر، مرداد و شهریور سقف تامین برق مشترکین خانگی ۸۰۰کیلووات ساعت در ماه است و‌مازاد آن با قیمت پایه معادل ۸۲۰۳ریال محاسبه میگردد

معاونت فروش و خدمات مشترکین تصریح کرد: آندسته از مشترکین خانگی که در ماههای تابستان مصرفشان ۱۵۰کیلووات ساعت و کمتر باشد مشمول طرح برق امید میگردند و‌بهای برق مصرفی صفر میشود .

وی ضمن تشکر از مشترکین کم مصرف و خوش مصرف افزود: تمامی مشترکین علی الخصوص مشترکین پر مصرف بمنظور کاهش هزینه برق مصرفی خود و همچنین کمک به جلوگیری از اعمال خاموشی ناخواسته به مردم شریف استان، نسبت به رعایت الگوی مدیریت مصرف انرژی برق، اقدام فرمایند.

بیدی تصریح کرد: حسب بررسی های میدانی و تحلیل های مقایسه ای موجود در سیستم جامع خدمات مشترکین این شرکت مشاهده می شود که در مجموع محاسبات انجام شده وفق مصوبات ابلاغی بوده و از این بابت انحرافی مشاهده نشده است .

بیدی ضمن ارج نهادن به دیدگاه های اصحاب نظر و تنویر افکار مشترکان محترم اعلام کرد: این شرکت آمادگی کامل دارد در صورتی که مصادیق و یا ابهاماتی دال بر محاسبه غیر متعارف بهای برق مصرفی وجود داشته باشد به تفکیک انشعاب و به صورت ویژه بررسی و در صورت نیاز اقدام اصلاحی در این خصوص اعمال گردد.

“ضمناً تمامی مشترکین میتوانند از طریق لینک ارسالی در پایین پیامک قبض برق مصرفی نسبت به نصب اپلیکیشن برق من اقدام و ضمن برخورداری از تمامی خدمات برق بصورت غیر حضوری، نسبت به دریافت اصل قبض برق مصرفی، سوابق مصرف و اطلاعات تکمیلی مصرف خود مطلع گردند

 

لینک کوتاه : https://gilnovin.ir/?p=1738
  • منبع : گیل نوبن

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • پیام هایی که حاوی تهمت، افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.
  • دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری گیل نوین منتشر خواهد شد.